introdouce nedir?

Öğrencilerin akademik başarılarını değerlendiren sınav sistemi yerine mesleki ilgi ve yeteneklerini belirlemeye ve teşvik etmeye yönelik bir programdır. Program doğrultusunda, başvuran aday öğrencilerimizden özgeçmişleri, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sanatsal yetkinlikleri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler istenir. introDOUce öğrencilere yalnızca merkezi sınav sistemi başarılarına göre değil farklılıkları ve kişisel özelliklerine göre eğitim alma şansı verir. Projeye başvuran öğrencilerin ilgili fakülte kurulundan belirlenen kriterler kapsamında değerlendirilerek çeşitli burs imkânları sunulur.

*Projeler yalnızca belli alanlara değil, üniversitemiz bünyesinde bulunan bölümlerle birlikte sanat, endüstri, ekonomi, hukuk, sağlık, teknoloji ve daha birçok alanı kapsayabilir.

 

Hangi Bölümlerde introDOUce?

Doğuş Üniversitesi’nde yer alan bütün bölümlere başvuru yapılabilir. Yalnızca, ÖSYM barajı bulunan (Hukuk, Mühendislik) bölümlerde barajı geçme şartı bulunmaktadır.

*Öğrencinin ÖSYM tarafından ilgili bölüme yerleşmesi halinde, öğrencinin önceden sunduğu çalışma ile kazanmış olduğu burs sisteme tanımlanır.

simdibasvur